Oferta

W ofercie dla pacjentów proponujemy zabiegi z zakresu:

Natrysk płaszczowy

Wykonuje się w specjalnym urządzeniu w kształcie klatki papuziej, o wymiarach odpowiadających wzrostowi i objętości człowieka, zbudowanej z poziomo ustawionych rur. Z otworów o małej średnicy znajdujących się w rurach wydobywają się strumienie wody, w kierunku osi centralnej klatki, uderzając w ciało znajdującego się w niej człowieka. Poprawia ogólną kondycję psycho- fizyczną, relaksacje, uspokaja- wycisza, ma działanie hartujące, pobudzające przemianę materii, poprawa ukrwienia. Wskazania: nerwice, depresje, stany podniecenia i wyczerpania nerwowego, nerwobóle.

Masaż wirowy

Jest to forma masażu podwodnego kończyn górnych lub/i dolnych. Wywołuje przekrwienie kończyn, zmniejsza obrzęki i zastój krwi żylnej, działa przeciwbólowo i rozluźniająco. Wirująca ciepła woda powoduje łagodne masowanie kończyn, co rozszerza wskazania o zaburzenia ukrwienia obwodowego. Wskazania: przewlekłe choroby reumatyczne, stany zwyrodnieniowe stawów, choroby układu krążenia, stany po odmrożeniach, choroby i urazy ortopedyczne i stany pourazowe wiązadeł i torebek stawowych oraz kości i stawów, zmiany w narządach ruchu powstałe z przeciążenia, zespół cieśni nadgarstka, przykurcze bliznowate.

Masaż podwodny (ręczny)

Wykonywany przez terapeutę za pomocą strumienia wody o regulowany ciśnieniu w czasie kąpieli całkowitej pacjenta w specjalnej wannie. Zwiększa ukrwienie i przepływ chłonki, odżywia tkanki i zaopatruje je w tlen, poprawia sprawność serca, mięśnie ulegają rozrostowi, stają się silniejsze, elastyczne, w stawach następuje wzrost wydzielania mazi stawowej i zwiększa się ich ruchomość, uśmierza ból, rozluźnia blizny i zrosty.

Kąpiel perełkowa z hydromasażem (masaż podwodny hydropowietrzny)

Kąpiel perełkowa z dodatkowym masażem strumieniami wody z 9 dysz umieszczonych w ścianach wanny. Łączy w sobie działanie masażu wodnego i powietrznego. Kąpiel relaksuje po zmęczeniu fizycznym, poprawia elastyczność skóry, obniża wagę ciała, rozluźnia mięśnie, ścięgna i wiązadła stawowe, prowadzi do zmniejszenia bólów stawowych, mięśniowych i nerwowych, poprawy krążenia. W ten sposób poprawia się także ogólna wydolność całego organizmu. Wskazania: stwardnienie mięśni w następstwie złej postawy i przeciążenia, skoliozy, zmęczenie, zaniki mięśniowe, przykurcze, stany po złamaniach, zwichnięcia, skręcenia, stany po porażeniu dziecięcym, choroby reumatyczne, choroby zwyrodnieniowe, rwa kulszowa, choroby przemiany materii (cukrzyca, otyłość), nerwobóle.

Kąpiel perełkowa

Polega na kąpieli w zwykłej wodzie do której przez specjalne dysze w dnie wanny doprowadzane są pęcherzyki powietrza lub ozonu, które delikatnie masują skórę, poprawiają jej nasycenie w tlen i neutralizują potencjał energetyczny wywierając działanie o charakterze mikromasażu. Powodują ogólne odprężenie nerwowe. Znacznej poprawie ulega krążenie krwi, minutowa pojemność oddechowa jak również wydolność układu limfatycznego. Działanie: uspokajające, rozluźniające, tonizujące na nerwy czuciowe skóry, wywołuje kojący wpływ na układ nerwowy. Wskazana w zaburzeniach regulacji autonomicznej, nerwicach, stanach podniecenia nerwowego, lekkich chorobach organicznych i czynnościowych serca i układu krążenia, nadciśnieniu, nie zaawansowanej miażdżycy naczyń krwionośnych i bezsenności.

Natrysk biczowy szkocki

Zabieg polegający na polewaniu całego ciała skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody. Z reguły przez 1-2 min stosuje się wodę o temperaturze 40C potem przez 20 – 30 sek. wodę o temperaturze 20C lub niższej. Ze względu na ciśnienie strumienia wody oprócz działania termicznego natrysk biczowy ma bardzo silne działanie mechaniczne, stanowi on formę masażu wodnego. Bicze szkockie wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie oraz przemianę materii, działają hartująco na organizm. Wskazane dla osób z zaburzeniami przemiany materii (zwłaszcza towarzyszącymi nadwadze), reumatycznymi chorobami stawów i mięśni po ustąpieniu ostrych objawów, przewlekłej rwa kulszowej.

Przygotowanie do zabiegu hydroterapii:

Należy posiadać ze sobą:

–          ręcznik,

–          klapki,

–          bielizna na zmianę,

–          ewentualnie czepek.

KONTAKT

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Rzeszowie
35-078 Rzeszów
ul. Hetmańska 120